Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zgłoszenia udziału w bezpłatnym projekcie szkoleniowym pt.: Program kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach”, dofinansowanym ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr 5.5 „Edukacja ekologiczna”.

Projekt jest realizowany przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów (IRMiR).

Program dotyczy bezpłatnych szkoleń w ramach edukacji władz samorządowych i urzędników w zakresie  zintegrowanego projektowania i zarządzania zielenią miejską, ochrony terenów zieleni w planowaniu  przestrzennym i współpracy ze społecznością lokalną. Przedstawiciele samorządów zyskają wiedzę ekspercką przydatną przy realizacji „zielonych” projektów w ramach budżetów partycypacyjnych oraz programów rewitalizacji. Celem III etapu szkoleń będzie przygotowanie do realizacji założeń małego projektu zagospodarowania zieleni, tzw. „mała realizacja”.

 

W aktualnie realizowanym III etapie projektu do udziału w szkoleniach zapraszamy przedstawicieli urzędów małych i średnich gmin z wydziałów zajmujących się zielenią, inwestycjami lub innych wydziałów zainteresowanych upowszechnianiem dobrych praktyk z miast liderów. Cykl szkoleniowy zostanie zrealizowany w okresie od listopada 2020 do października 2021r., a zakończy się konferencją w Warszawie. Szkolenia organizowane będą w formie dwudniowych sesji on-line.

 

W celu zgłoszenia udziału w szkoleniach należy wypełnić ankietę dostępną pod linkiem: 

ANKIETA

 

Zapraszamy do obejrzenia filmów z konferencji otwierającej projekt, która odbyła się w grudniu 2019 r. w Warszawie :

Filmy

W razie pytań zapraszamy do kontaktu e-mail: abarszczewska-woszczyk@irmir.pl

oraz pod nr tel.: 513 013 346

 

 

Kierownik projektu

dr inż. Anna Stankowska

 

Sekretarz projektu

Agnieszka Barszczewska-Woszczyk

tel. 513 013 346

e-mail: abarszczewska-woszczyk@irmir.pl

 

Instytut Rozwoju Miast i Regionów

03-782 Warszawa, ul. Targowa 45