Zakończenie kolejnych działań projektowych i przerwa wakacyjna

Wraz z nadejściem wakacji zakończyliśmy realizację kolejnych działań w ramach III etapu projektu “Program kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach”. 

W dniach 22-23 czerwca br. odbyło się szkolenie on-line “Najlepsze praktyki w kształtowaniu i gospodarowaniu zielenią w miastach”. Podczas dwóch dni szkoleniowych uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji trenerów – liderów, którzy przedstawili dobre praktyki ze swoich miast (m.in. w formie prezentacji multimedialnych oraz wirtualnych spacerów). Słuchacze mieli możliwość dowiedzenia się o wielu interesujących realizacjach z zakresu zielono-błękitnej infrastruktury, np. Zielonym Labiryncie z Ciechanowa czy projekcie rewitalizacji Osiedla Montwiłła-Mireckiego w Łodzi. 

Już wkrótce uczestnicy z miast wymagających wsparcia poznają trenerów, którzy będą wspierać ich w realizacji autorskich projektów tzw. małych realizacji. 

W czasie wakacyjnej przerwy, która potrwa w projekcie do połowy sierpnia, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej projektu (ecomy.irmir.pl) oraz zapoznania się z materiałami z ostatniego szkolenia – prezentacjami oraz nagraniami z wirtualnych spacerów przygotowanych przez trenerów z miast liderów.

Dodaj komentarz